Makijaż ślubny

28 grudnia 2010

Ślub  to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Tego dnia wszystkie oczy skierowane są na Nią. Dlatego każda panna młoda chce wyglądać olśniewająco. Nasze babki i matki nie miały tak łatwo, jak my teraz. W czasach PRL stało się godzinami w kolejce po materiał na suknie ślubną, a i wybór kosmetyków nie był zbyt duży. Na szczęście ta sytuacja się zmieniła. Obecnie mamy dostęp do zróżnicowanych artykułów nawet tych zagranicznych, a umówienie się na wizytę do fryzjera czy kosmetyczki nie stanowi już problemu. Zatem, co należy załatwić przed ślubem i jak sobie zaplanować czas w tym dniu by nasz makijaż nie okazał się klapą?

Przede wszystkim kilka miesięcy przed ślubem zastanów się czy skorzystasz z usług wizażystki czy też wykonasz makijaż ślubny sama. A może poprosisz o to koleżankę? Rozejrzyj się za salonem, gdzie pracujące wizażystki przyjeżdżają do domów klientek. Jeśli jednak chcesz się umalować sama, bądź poprosisz o to koleżankę, zwróć uwagę na kosmetyki, których chcesz użyć. Pomyśl o produktach bardziej trwałych, nieścierających się szybko z twarzy. Przez Internet możesz zmówić wiele kosmetyków dobrych firm w promocyjnych cenach. Ślub to taki dzień, kiedy mogą popłynąć łzy wzruszenia, dlatego zaopatrz się w wodoodporną maskarę.

W samym dniu ślubu zarezerwujmy sobie nawet dwie godziny na makijaż. Będziesz miała pewność, że zostanie on wykonany dokładnie. Unikaj drastycznych zmian swojego wizerunku, bo może to wyglądać sztucznie. Makijaż ma podkreślać twoją urodę, a nie szpecić. Najlepszy na tą okazje będzie makijaż zbliżony do naturalnego.

Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z usług wizażystki umów się na próbne wykonanie makijażu. Warto byłoby przed tą wizytą wybrać się również do fryzjera i wykonać próbną fryzurę. Makijaż ma być dopełnieniem ślubnego wizerunku. Wobec tego warto zobaczyć jak razem prezentuje się całość.

Na koniec, kiedy będziesz już gotowa do powiedzenia sakramentalnego tak, poproś świadkową, by zabrała ze sobą twoją puderniczkę i szminkę. Gdy będzie trwać już weselna zabawa zawsze będziesz mogła przypudrować sobie nosek.

Zostaw komentarz.

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: